MČR Račice – 6. 8. 9. 2019

Nejdůležitější závody roku se konají tradičně první víkend v září v skvělém areálu Labe v Račicích. Letos se všechny naše posádky zúčastnily všech závodů na desítkových i dvacítkových lodích. Nejlépe si vedla naše Hladová dráčata, která si přivezla 2 stříbrné a jednu zlatou medaili ze závodů na dvacítkových lodích. Máš hlad si v celoroční soutěži vybojovali 1. místo v Grand Prix a Nažrané dračice 3. místo.

V pátek se závodí na desítkových lodích. Postavily jsme celkem 6 posádek a to: 2 juniorské, jednu ženskou, jednu mužskou a 2 mixové. Přes den se závodilo na 200 m a v podvečer se ještě odjel 1 km. Na desítkových lodích během roku vůbec nesoutěžíme a bylo to znát. Konkurence byla veliká, ale i přesto se nám podařilo vylepšit umístění z loňského roku.

V sobotu se jezdí 200 m a 500 m na dvacítkových lodích. Tady jsme si už věřili trochu více. V juniorských posádkách nakonec nastoupily pouze 2 teamy, takže si Hladová dráčata vyjela krásné 2. místo na obou tratích. Nutno podotknout, že jejich čas jenom nepatrně zaostával za časy ženských posádek. Nažrané dračice skvěle zvládly 200 m trať a na třetí místo jim chybělo pouze 0,4 vteřiny! Holky se oproti loňskému roku, kdy na všech tratích skončily na posledním místě, moc zlepšily. Na 500 m trati se sice probojovaly do finále, ale nakonec skončily na 6 místě. V mixové kategorii je tradičně největší konkurence a Máš hlad? se jako jediný team z Jižních Čech probojoval do finále B. Vajgarská saň i Satani z Doubí bojovali ve finále C. Na 500 m trati si Máš hlad? vyjel krásné 11. místo a ujel Vajgarské sani i Satanům z Doubí o celé 4 vteřiny.

Sobotní večer je ve znamení předávání cen Grand Prix – celoroční celorepublikové soutěži, kdy jednotlivé posádky sbírají za účast v jednotlivých závodech a hlavně za jednotlivá umístění body. Ziskem 973 bodů Máš hlad? obhájil loňské první místo. Nažrané dračice obsadily skvělé 3. místo s 798 body. Další ryze ženská posádka byla až na 7. místě.

Na neděli zbývá závod na 2 km. V juniorské kategorii se pro únavu odhlásila juniorská posádka RK Dragons Jablonec, takže Hladová dráčata nastoupila na této trati jako jediná. Vedly si skvěle a s časem 14:14:362 min si zaslouženě dojely za velké podpory všech přítomných teamů pro zlatou medaili. Na Nažraných dračicích už byla znát únava a na trati je bohužel i předjely Vajgarské sirény, takže s časem 13:02:773 nakonec obsadily 6. tj. předposlední místo. Posádce Máš hlad? dlouhé tratě svědčí a potvrdilo se to i v Račicích. V druhém kole předjeli Dračí legii z Pardubic a časem 11:50:802 si vyjeli krásné 8. místo.