Dračí Svět Třeboň – 11. 7. 2020

Pánská část Máš hlad? a Hladoví hroši nám vytvořili skvělé zázemí, které bylo naprosto nezbytné. Podstatnou část soboty propršelo, takže po odjetí jednotlivých rozjížděk jsme se tísnili pod provizorní střechou. Odpoledne se okolí stanů proměnilo v obrovské bahniště.

Hladová dráčata závodila pouze proti jednomu teamu, a to Vajgarským dráčatům. Soupeři byli neuvěřitelně sehraní a i když se naše dráčata každou jízdu zlepšovala, porazit je nedokázala na 200 m ani na 1 km.

Máš hlad? bojoval v závodě na 200 m proti 16 dalším mixovým posádkám. I když konkurence výrazně narostla, letos přijel například i team z Plzně, Štětí a Kadaně, Máš hlad? od začátku postupoval s jistotou až do finále. Ve finále si vyjel krásné 1. místo. Ani na trati 1 km nenašli soupeře, který by je porazil a tak si z Třeboň přivezli dvě první místa.

Nažrané dračice také s jistotou postoupily až do finále. Nicméně ve finálové jízdě na ně připadla dráha č. 1 a tak i přes velkou snahu nakonec skončily na 4. místě. Na kilometrové trati si polepšily a vyjely krásné 3. místo.

Hladové hrošice zahájily novou sezónu skvěle, a to vítězstvím na 200 m. Na 1 km se jim tolik nedařilo, neboť obsadily poslední, tj. 5. místo. Nutno podotknout, že do závodu nastoupilo pouze 17 lidí.

Posledním posádkou, která se zúčastnila tohoto závodu byli Hladoví hroši. Jeli pouze závod na 200 m a vyjeli si pěkné 9. místo ze 17. startujících.

Příští týden nás čekají závody na Ratmírovském rybníce u Jindřichova Hradce!